Hoşgeldiniz

Bugün

Sitemizde 7 Kategoride 193 İlan Bulunuyor.

Dolar : Alış : 6.1593 / Satış : 6.1704
Euro : Alış : 6.7344 / Satış : 6.7465

İLAN ARAMA SİSTEMİAradığınız ilana daha hızlı ulaşın

Kategori Seçiniz

İlan Durumu Seçiniz

Şehir Seçiniz

İlçe Seçiniz

Kredi Hesaplama

Tutar:
  TL
Vade:
  Ay
Oran:
   %
Taksit:
1.250
TL

Sahibinden Satılık ve Kiralık Ev İlanları Yasaklanıyor, Artık Sadece Emlakçılar İlan Verebilecek!

 

İnternette yer alan emlak siteleri üzerinden verilen sahibinden satılık ilanları yasaklanıyor. Taşınmaz Ticareti Yetki
Belgesi olmayan kişilerin internetten ilan vermeleri yasaklanacak! Emlakçılar ve Ticaret Bakanlığı tarafından düzenlenen ortak çalıştay sonucunda Taşınmaz Ticareti Yönetmeliği üzerinde önemli değişikliklere gidilecek.

Taşınmaz Ticareti Yetki Belgesi Olmayanlar Artık Satılık ve Kiralık Ev İlanı Veremeyecek!

Emlak sektörünü yakından ilgilendiren Taşınmaz Ticareti Yönetmeliği hatırlanacağı üzere Ticaret Bakanlığı tarafından 5 Haziran 2018 tarihinde yayımlanmıştı.Ancak yayımlanan yönetmelik pek çok açıdan tartışmaları beraberinde getirmiş ve uygulamada yetersiz kalmıştı. Yaşanan sorunları çözmek adına Ticaret Bakanlığı ile sektör temsilcileri arasında özel bir çalıştay düzenlendi. 

Biri Ankara, biri de İstanbul’da olmak üzere iki merkezde düzenlenen çalıştaya emlakçılar, illerde bulunan esnaf odaları ile sektör temsilcilerinin yanı sıra emlak piyasasının nabzını tutan büyük emlak siteleri de katıldı.

Kocaeli Emlakçılar Odası Başkanı Alpay Hacıoğlu, “Uzun süredir üzerinde titizlikle durduğumuz çalışmayı tamamladık. Haksız rekabetin ortadan kaldırılması ve emlak işini yetki belgesi olan emlakçıların yapması için önemli bir çalışma hazırlandı.Önümüzdeki hafta konuyla ilgili bir genelge yayınlanacak ve yönetmelikte yapılan değişiklikler duyurulacak” dedi.

Lise Mezunu Olmayan Kişiler Emlakçılık Yapamayacak

Alınan kararlar kapsamında yönetmelikte yapılacak değişikliklerle mesleki yeterlilik belgesi bulunmayan ve lise mezunu olmayan kişiler emlakçılık yapamayacak. Mevcut emlakçılar için ise 5 Aralık 2019 tarihine kadar Bakanlık tarafından belirlenen yetki belgelerini almazsa iş yerleri kapatılacak.

Emlakçı yetki belgesi olmadan emlakçılık yapmaya devam eden işyerlerine 25 bin lira para cezası uygulanacak. Yeni düzenlemeler bununla da sınırlı kalmayacak ve emlakçıların en çok şikayet ettikleri konuların başında yer alan internet siteleri üzerinden yayınlanan ilanlara da sınırlama getirilecek.

Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz

 

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Güney Mah. Org. Eşref Bitlis Cad. Meram İş Merkezi No: 129 Kat:3 Ofis:10 Körfez KOCAELİ

2019 - Tüm Hakları Saklıdır

× Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?