Hoşgeldiniz

Bugün

Sitemizde 7 Kategoride 193 İlan Bulunuyor.

Dolar : Alış : 6.1593 / Satış : 6.1704
Euro : Alış : 6.7344 / Satış : 6.7465

İLAN ARAMA SİSTEMİAradığınız ilana daha hızlı ulaşın

Kategori Seçiniz

İlan Durumu Seçiniz

Şehir Seçiniz

İlçe Seçiniz

Kredi Hesaplama

Tutar:
  TL
Vade:
  Ay
Oran:
   %
Taksit:
1.250
TL

E-İpotek Devri Başlıyor

 

Tapu hizmetlerinde işlem süreçlerinin kısaltılması, personelin iş yükünün azaltılması, etkin ve hızlı hizmet sunma amacıyla faaliyete geçen E-İpotek servisi ile ipotek işlemlerine yönelik belgelerin elden gönderilmesi usulü ortadan kaldırılmıştır. Tapu Kanununun 26’ncı maddesinin son fıkrası uyarınca tüm kredilere karşılık teminat gösterilen taşınmazların ipotek tesisi ve değişikliği taleplerinin elektronik imza ile güvenliği sağlanan internet servisi aracılığıyla TAKBİS üzerinden yapılması sağlandı.

E-İpotek İşlemleri

E-İpotek tesisi işlemleri arasında; Tapu Dairesi Başkanlığının uygun gördüğü işlem aşamaları olan belgelerin alınması, tapu bölümü seçimi, taraf ve kimlik tespiti ve tescile esas bilgilerin aşamaları gerekli döner sermaye hizmet bedeli ile varsa işleme ilişkin tapu harçlarının e-tahsilat yöntemi ile tapu müdürlüklerine gitmeden tahsil edilmesi ile işlemin diğer aşamaları tapu personeli tarafından sistem üzerinden tamamlanacak.

Gayrimenkul üzerinde ipotek sorgulaması için tıklayınız.

Yapı Kredi E-İpotek Devrini Başlatan İlk Banka

Yapı Kredi, ipotek işlemlerinde dijitalleşme hedefi doğrultusunda Elektronik İpotek Tesisi’ni (E-İpotek) hayata geçirdi. Yapı Kredi’den yapılan açıklamaya göre, özel bankalar arasında bir ilki ifade eden bu uygulama ortalama bir hafta süren ipotek tesis sürecinin sadece 1 günde tamamlanmasını sağlıyor.

Yapı Kredi Genel Müdür Yardımcısı Cahit Erdoğan; “Yapı Kredi olarak insanı merkeze alan ve arka planında yüksek teknolojilerin yer aldığı uygulamalarla dijitalleşmenin olanaklarını her alanda kullanmaya odaklanıyoruz. Müşterilerimizin beklentilerini anlayan ve bunlara anında çözüm yaratan bir bankacılık yapısı kurmak için çalışıyoruz.

İpotekli krediler, müşterilerimizin hayatlarına katma değer yaratabileceğimiz alanların başında geliyor. TKGM ile imzaladığımız iş birliği protokolü doğrultusunda hayata geçirdiğimiz E-İpotek sistemi sayesinde de artık müşterilerimizin ipotek işlemleri için şubelerimize birden çok kez gelme gerekliliğini ortadan kaldırıyoruz. Düzenlenen belge sayısını azaltan, çalışma arkadaşlarımızın da iş yükünü hafifleten bu uygulama, ipotek tesis işlem sürecinin elektronik yolla 1 gün içinde tamamlanmasını sağlıyor. Müşterilerimizin ve çalışanlarımızın hayatlarına kolaylık katan bu uygulamayı başlatan ilk özel banka olmaktan dolayı da büyük mutluluk duyuyoruz.” açıklamasında bulundu.

Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz

 

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Güney Mah. Org. Eşref Bitlis Cad. Meram İş Merkezi No: 129 Kat:3 Ofis:10 Körfez KOCAELİ

2019 - Tüm Hakları Saklıdır

× Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?