Hoşgeldiniz

Bugün

Sitemizde 7 Kategoride 193 İlan Bulunuyor.

Dolar : Alış : 6.1593 / Satış : 6.1704
Euro : Alış : 6.7344 / Satış : 6.7465

İLAN ARAMA SİSTEMİAradığınız ilana daha hızlı ulaşın

Kategori Seçiniz

İlan Durumu Seçiniz

Şehir Seçiniz

İlçe Seçiniz

Kredi Hesaplama

Tutar:
  TL
Vade:
  Ay
Oran:
   %
Taksit:
1.250
TL

Anahtar teslim ne demek?

 

Satın alınacak dairenin her türlü eksiği tamamlanmış ve tüm masrafları yapılmış ise bu daire anahtar teslim daire olarak adlandırılabiliyor. Tüm masrafları yapılan ve tüm eksikleri tamamlanan proje içerisindeki daireler kişilere anahtarları ile teslim ediliyor. Aynı zamanda bu dairelerin oturuma hazır olması da önemlidir.

Yapı içerisindeki tüm işler, işleri yüklenmiş olan firma tarafından bitirilmiş olmalı ve satın alan kişi de direkt anahtarını alıp içeri yerleşebilmelidir. Ne yazık ki günümüz koşullarında pek çok en anahtar teslim tarihi sunuyor ancak anahtar teslim tarihinde hazır olan proje sayısı oldukça azdır.

Önce tapuyu almak sonra anahtarı almak gibi bir durum söz konusu değildir. Tapu işlemlerinin tamamlanması ile birlikte anahtar hemen teslim alınır. Yani eş zamanlı bir işlem yapmak gerekiyor. Yani hızlı bir şekilde yeni ev almak ve bu eve hemen yerleşmek isteyen kişilerin muhakkak anahtar teslim evlere bakması gerekiyor.

Anahtar teslim konutların avantajları nelerdir?

Pek çok farklı konut seçeneği vardır. Kimi alıcılar topraktan satın alım yaparken kimi maket üzerinden tercihte bulunabiliyor. Bu tarz alışverişlerde belirli sorunlar söz konusu olabiliyor. Yani kişilerin tercih etmiş oldukları seçenekler tam da tahmin ettikleri gibi çıkmayabiliyor. Aynı zamanda belirli bir bitim tarihi verilen projelerde problemler oluşabiliyor ve kişinin konutuna ulaşması tahminlerinden çok daha uzun sürelerde olabiliyor. Topraktan ya da maketten seçim yapmanın tek bir artısı bulunuyor, o da çok daha uygun fiyata ev satın alımı gerçekleşiyor. Yani yatırım amacı ile ev satın almak isteyenler bu yöntemi tercih ediyor.

Tercihleri anahtar teslim evlerden yapmak büyük avantajlar sağlıyor. Bir kere evin tam olarak özelliklerini anlamak çok daha kolay oluyor. Eve girebiliyor, alınan daireyi detaylı şekilde inceleyebiliyorsunuz. Aynı zamanda sadece tapu müdürlüğü üzerinden işlem yaparak eve sahip olabiliyorsunuz. İstediğiniz an evinize taşınabiliyor olmanız da cabasıdır. Ancak bu durumun tek bir dezavantajı bulunuyor. Anahtar teslim olan konutların fiyatları her zaman maketten seçimden çok daha yüksek oluyor.

Anahtar teslim dairelerde maliyet incelemesi

Aslına bakılırsa anahtar teslim daireler çok daha yüksek fiyatlara satılıyorsa da iyi bir optimizasyon ile durum değerlendirmesi yapılabiliyor. Daire alacak olan kişiler öncelikle maketten satın alım sağlıyorsa o zaman daireleri bitene kadar kira ödemek durumunda kalıyor. Bu da ekstra bir masraf oluşturuyor. Bunun yanında müteahhidin geciktirmesi, projenin tam olarak uygun şekilde yapılmaması, projenin zamanında yetiştirilememesi gibi durumlar da yaşanabiliyor. O nedenle de anahtar teslim olan daireleri tercih etmek çok daha mantıklı bir seçim oluşturuyor. Pek çok proje ofisi maketten satış yapmayı daha mantıklı bulsa da konut satın alacak olan kişiler için anahtar teslim konutları tercih etmek daha avantajlı oluyor.

Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz

 

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Güney Mah. Org. Eşref Bitlis Cad. Meram İş Merkezi No: 129 Kat:3 Ofis:10 Körfez KOCAELİ

2019 - Tüm Hakları Saklıdır

× Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?